Misja Konstantyna / Constantine


Polsko-Algierska Ferma Hodowlana będzie wspólnym przedsięwzięciem typu joint-venture, gdzie podmioty prawne lub osoby fizyczne będą posiadały: ze strony algierskiej – łącznie co najmniej 51%, a ze strony polskiej – łącznie nie więcej, niż 49%. Przedsięwzięcie miałoby formę prawną Spółki z Ograniczoną Odpowiedzialnością (s.a.r.l.), Spółką Akcyjną lub Spółką Inwestycyjną.

II. Misja przedsięwzięcia.

Rozwój współpracy gospodarczej i naukowo-technicznej w zakresie hodowli leży zarówno w interesie Algierii jak też i Polski. Wspólne polsko-algierskie działania zmierzające do unowocześniania algierskiej hodowli i jej zaplecza, najlepiej rozwijać się będą na przykładzie konkretnych praktycznych rozwiązaniach, zastosowanych we wzorcowej farmie rolno-hodowlanej.

W oparciu o najnowocześniejsze technologie i wiedzę zbieraną od dziesiątków lat przez polskie instytuty naukowo-badawcze, nowoczesne maszyny i urządzenia, zaangażowanie polskich i algierskich specjalistów, powstanie Polsko-Algierska Farma Hodowlana, które na przykładzie prowadzonych upraw doświadczalnych czy hodowli pokazywać będzie najnowsze i najlepsze rozwiązania. Tam też będą odbywały się szkolenia, staże i praktyki, dla poszczególnych specjalistów algierskich.

Polsko-Algierska Farma Hodowlana będzie też zapleczem do prowadzenia wspólnych prac naukowo-badawczych przez polskie i algierskie instytuty naukowo-badawcze w terenie.

Obok upraw rolniczych i hodowli, przedstawiane tam będą rozwiązania z zakresu przetwórstwa rolno-spożywczego. Na przykładzie linii produkcyjnych, pokazywane będą optymalne rozwiązania wykorzystania produkcji rolnej dla celów konsumpcyjnych bez niepotrzebnych strat w procesach przechowywania, przetwarzania, dystrybucji wyprodukowanych towarów.

Prezentowane będą rozwiązania ekologiczne, związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, nowoczesnych oczyszczalni i spalarni odpadów.

Przedsięwzięcie dążyć będzie przede wszystkim do transferu z Polski do Algierii wiedzy oraz technologii z zakresu rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego, rozszerzając ten transfer na inne obszary.


…………………….. cd. ……………………….